Ga naar de inhoud

Subsidies, kosten en Verzekeringen

Voor de leerbedrijven

Het SOMA College is een bijzondere vakschool. Er zijn diverse regelingen waar leerbedrijven mogelijk voor in aanmerking komen. Ook zijn er kosten verbonden aan het praktijkonderwijs dat SOMA College biedt. Lees hier verder ook hoe SOMA College de aansprakelijkheids- en ongevallenverzekering geregeld heeft.

Download onze opleidingsbrochure
Subsidies en verzekeringen
Praktijkkosten

Praktijkkosten bij BBL

Bijzonder aan de opleiding op het SOMA College is dat BBL-studenten, ook als ze op school zijn, praktijklessen op machines volgen. Onze studenten hebben door de praktijklessen een unieke voorsprong en zijn daarom vaak gewilde werknemers.

Om deze lessen mogelijk te maken betaalt het leerbedrijf jaarlijks een bijdrage. Voor de bijdrage van de leerbedrijven zijn subsidieregelingen waardoor ze een gedeelte van hun bijdrage weer terug kunnen krijgen.

Indicatie kosten BBL opleiding 2025 – 2026

De bijdrage voor leerbedrijven

De leerbedrijven betalen voor BBL-studenten een bijdrage aan het SOMA College. Klik voor indicatie van de kosten voor 2024-2025 in de rode button. In dit document staan de verschillende bijdragen per opleiding. Daarnaast kan er voor gekozen worden om al dan niet gebruik te maken van de campus.

Zonder deze bijdrage kunnen wij uw werknemer alleen een beperkter programma aanbieden zonder praktijktraining.

Opleiding uitvoerder Bouw & Infra - Middenkader

Subsidieregelingen

Er zijn subsidieregelingen voor de leerbedrijven die aangesloten zijn bij de cao Bouw & Infra en de cao Groen, Grond en Infrastructuur (GGI).

Voor leerbedrijven die aangesloten zijn bij andere cao’s zijn er op dit moment nog geen subsidieregelingen bekend. Wel kunnen alle leerbedrijven een beroep doen op de subsidieregeling praktijkleren van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland.

Opleiding Asfaltwerker

Cao Bouw & Infra

Een leerbedrijf dat onder de cao Bouw & Infra valt en een BPV-plaats biedt aan een BBL-student, betaalt de factuur van het SOMA College.

Wanneer de factuur betaald is verzorgt het SOMA College de subsidieaanvraag. Een leerbedrijf hoeft verder niets te ondernemen, de subsidieverstrekking wordt geregeld. Het leerbedrijf ontvangt de subsidie van Volandis Fonds.

Klik hier het overzicht van subsidies
Cao Grond, Groen en Infrastructuur

Cao Grond, Groen en Infrastructuur (GGI)

Een leerbedrijf dat onder de indeling cao-GGI premies afdraagt aan Colland én een leerwerkplek biedt aan een student van het SOMA College van de opleiding Machinist Grondverzet kan naast de bestaande subsidie een extra subsidie aanvragen van €1200,-.

De regeling staat gepubliceerd op de website van Colland. Dit betekent concreet dat er vanuit de sector vanaf komend schooljaar maximaal € 2700,- aan subsidie wordt verstrekt aan leerbedrijven die een BBL-student van het SOMA een leerwerkplek bieden. Op het moment dat u de factuur heeft betaald, kan de subsidieaanvraag ingediend worden op de site van Colland via het Colland Administratie Systeem (CAS).

Naast de subsidie voor praktijkdagen zijn er verder geen subsidies vanuit Colland meer.

Subsidieregeling praktijkleren

Subsidieregeling praktijkleren

Los van bovenstaande subsidie is er de Subsidieregeling Praktijkleren die bij het RVO aangevraagd kan worden na afloop van het betreffende schooljaar. Deze bedraagt voor het huidige schooljaar bij een volledige begeleiding (40 weken) maximaal € 2700,-

Meer informatie is te vinden op de website of in deze folder.

Aansprakelijkheidsverzekering

Het SOMA College heeft een aansprakelijkheidsverzekering in geval de school aansprakelijk wordt gesteld voor schade die derden, bijvoorbeeld leerbedrijven, lijden door een onrechtmatige daad van personen waarvoor het bestuur verantwoordelijk is. Het bestuur is verantwoordelijk voor al diegenen die in het kader van de schoolse en buitenschoolse activiteiten werkzaamheden voor de school verrichten. Bestuursleden, medewerkers, vrijwilligers, stagiaires en andere inleenkrachten worden als verzekerde aangemerkt.

De school is niet aansprakelijk voor het doen en laten van de studenten. De wetgever legt de verantwoordelijkheid daarvoor niet bij de school, maar – afhankelijk van de leeftijd – bij de studenten zelf of bij de ouder(s)/wettelijke vertegenwoordiger(s). Deze kunnen zich daartegen particulier verzekeren. Het SOMA College raadt studenten altijd aan om een particuliere WA verzekering af te sluiten.

Uiteraard kan het voorkomen dat het SOMA College voor schade wordt aangesproken die door studenten (stagiaires) is veroorzaakt. In de aansprakelijkheidsverzekering van de school is de aansprakelijkheid van studenten ‘secundair’ meegenomen. Dat wil zeggen: als studenten niet vanuit hun privésituatie zijn verzekerd, geldt de dekking van de aansprakelijkheidsverzekering van de school.
Onder het begrip schade dient te worden verstaan:

  • letsel of benadeling van gezondheid (personenschade);
  • beschadiging, teniet of verloren gaan van zaken (zaakschade);
  • gevolgschade voortvloeiende uit personenschade of zaakschade.
Ongevallenverzekering

Ongevallenverzekering

De collectieve ongevallenverzekering van het SOMA College geeft een uitkering aan bestuursleden, docenten, overige personeelsleden en studenten indien zij overlijden of blijvend invalide raken als gevolg van een ongeval.

De hoogte van de uitkering is hierbij afhankelijk van de graad van invaliditeit. De schade moet in eerste instantie altijd bij de zorgverzekering van de verzekerde te worden ingediend. Als de eigen verzekering niet of onvoldoende toereikend is, kan de schade op de Schoolongevallenverzekering worden ingediend.

Heb je een vraag? Vind het antwoord in onze veelgestelde vragen!

Bekijk alle vragen